Місцеві центри & Бюро правової допомоги  

   
Digest
   
peremishcheni
   

materialss

   

Актуально  

image013Інформаційна довідка щодо функціонування системи надання безоплатної правової допомоги в Україні за 2016 рік                                                       
image013Інформаційна довідка щодо функціонування системи надання безоплатної правової допомоги в Україні за 2015 рік                                                       
Cabinet of UkraineРозпорядження КМУ від 14.03.18 №155-р "Про затвердження плану заходів на 2018 рік щодо реалізації правопростітницького проекту "Я маю право"
minustНаказ Міністерства юстиції від 06.02.15 №44/7 "Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги"
minustНаказ Міністерства юстиції від 31.12.14 №287/7 "Про затвердження плану заходів щодо розвитку системи надання безоплатної правової допомоги"
statРезультати досліджень проблемних питань, що виникають у сторони захисту при застосуванні нового кримінального процесуального законодавства  
02Презентація на тему: «Безоплатна правова допомога: результати, виклики, свіжі ідеї»

 

   

Корисні посилання  

   

Архів новин  

Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
   

На сайті один гість та відсутні користувачі

   

Відвідувачі сайту

лічильник відвідувачів сайту

   
   

Адвокат системи БПД допоміг захистити право безробітної

Деталі

advokatДо Мостиського бюро правової допомоги звернулася жінка з метою отримання адвоката за рахунок держави у справі про визнання протиправним рішення центру зайнятості про відмову в наданні їй статусу безробітної.

За словами заявниці, після звільнення з роботи за згодою сторін вона звернулась до Мостиського районного центру зайнятості з метою отримання статусу безробітної.

Проте жінку було зареєстровано в центрі зайнятості лише як особу, яка шукає роботу, і не надано такого статусу з посиланням на відсутність у неї документів, передбачених п.п. 3.4. “Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу”, затвердженого Постановою КМУ, а саме довідки про припинення ведення особистого селянського господарства (далі ОСГ) або вихід з такого господарства.

Така довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцезнаходженням земельної ділянки. Сільська рада не може видати клієнтці вказаного документа, оскільки вона не була і не є членом ОСГ. Це підтверджується тим, що:

- жінка ніколи не писала жодної заяви на вступ у члени ОСГ;
- в обліковій картці об’єкта погосподарського обліку в графі “Відмітка про ведення ОСГ” немає її підпису із зазначенням дати, що свідчив би про волевиявлення вести чи брати участь у веденні ОСГ;
- жінка не проживає спільно з особами, яким надана земельна ділянка для ведення ОСГ.

Зважаючи на вищезазначене, вимога центру зайнятості щодо надання клієнткою довідки про вихід із членства ОСГ, членом якого вона не була і не є, є неправомірною, а рішення про відмову в наданні їй статусу безробітної – протиправним.

За захистом свого порушеного права жінка вирішила звертатися до суду.

На підставі звернення жінки та належності її до осіб, які є суб’єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу, Самбірським місцевим центром з надання БВПД призначено їй адвоката за рахунок держави Михайла Гриня.

За складеною адвокатом позовною заявою було відкрито провадження у справі.

Відтак, суд, враховуючи обставини справи та керуючись ЗУ “Про зайнятість населення”, “Про особисте селянське господарство” та “Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу”, затвердженого Постановою КМУ, вирішив:

- визнати протиправним рішення Мостиського районного центру зайнятості про відмову позивачці у наданні статусу безробітної ;
- зобов`язати Мостиський районний центр зайнятості надати позивачці статус безробітної згідно її заяви.

Нагадаємо, детальну інформацію з питань надання правової допомоги можна отримати у Самбірському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою:

м. Самбір, вул. Мазепи, 13; тел.(03236) 6-06-54.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області

Адреса: м. Львів, вул. Валова, 31, 4 поверх; тел/факс: (032)236-74-95.

Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України).

   

Безоплатна правова допомога

   

career

   

1pracia

   

Com

   
   
logo fullsize
   
   
Tomorrowslawyer
   
mpk2
   

logo openeurope

   
FacebookGoogle Bookmarks
   
DNA 219x116
   
exam
   

Учасникам АТО  

ATO

   
exam
   

Адвокатам  

 
 

 

Акт БВПД та додатки до нього
Акт БВПД та додатки до нього (старі)

   

Головна сторінка Правова допомога Адвокати Прес-центр Статистика Успішні справи Про Центр Контакти Безоплатна правовад допомога Графік Оперативна Адвокати Центру Про адвокатів Райони роботи адвокатів Аудіо Відеоматеріали Фотогалерея Статистика1 Статистика2 Статистика3 фб гугл Ytube