Місцеві центри & Бюро правової допомоги  

   
Digest
   
peremishcheni
   

materialss

   

Актуально  

image013Інформаційна довідка щодо функціонування системи надання безоплатної правової допомоги в Україні за 2016 рік                                                       
image013Інформаційна довідка щодо функціонування системи надання безоплатної правової допомоги в Україні за 2015 рік                                                       
Cabinet of UkraineРозпорядження КМУ від 14.03.18 №155-р "Про затвердження плану заходів на 2018 рік щодо реалізації правопростітницького проекту "Я маю право"
minustНаказ Міністерства юстиції від 06.02.15 №44/7 "Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги"
minustНаказ Міністерства юстиції від 31.12.14 №287/7 "Про затвердження плану заходів щодо розвитку системи надання безоплатної правової допомоги"
statРезультати досліджень проблемних питань, що виникають у сторони захисту при застосуванні нового кримінального процесуального законодавства  
02Презентація на тему: «Безоплатна правова допомога: результати, виклики, свіжі ідеї»

 

   

Корисні посилання  

   

Архів новин  

Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
   

На сайті 55 гостей та відсутні користувачі

   

Відвідувачі сайту

лічильник відвідувачів сайту

   
   

Адвокат системи БВПД допоміг жінці у захисті житлових прав

Деталі

chastkyДо Турківського бюро правової допомоги звернулася жінка для представлення її інтересів у справі про виселення особи з її будинку.

Жінка розповіла, що після смерті чоловіка та одного із синів залишилась разом із донькою проживати у будинку, який належить їй на праві власності. Другий син одружився та переїхав жити у власний будинок за іншою адресою, де і зареєстрований по сьогоднішній день.

Проте, він повернувся додому і сказав матері, що поживе в неї деякий час. Жінка не заперечувала, оскільки їй було важко самій справлятися по дому, і вона розраховувала на його допомогу та підтримку. Натомість син почав зловживати спиртними напоями, знущатися над матір’ю, а згодом і виганяти її з хати, застосовуючи при цьому фізичну силу. Крім цього, чоловік почав відбирати у клієнтки пенсію, яку витрачав на алкоголь. Особливо важко жінці було в зимовий час, адже, син виганяв її з теплої кімнати, змушуючи тим самим мерзнути в іншій кімнаті, яка не обігрівається.

З приводу знущань сина над нею вона неодноразово зверталась в сільську раду та поліцію, яка притягувала винуватця до відповідальності, зокрема, у вигляді накладення штрафу. Але фактично штраф платила сама потерпіла, так як син відбирав у неї пенсію.

На підставі звернення жінки та належності її до осіб, які є суб’єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу Самбірським місцевим центром з надання БВПД було прийнято рішення про призначення їй адвоката за рахунок держави Дмитра Буняка.

За складеною адвокатом позовною заявою було відкрито провадження у справі про виселення. У судовому засіданні представник позивачки Дмитро Буняк позовні вимоги підтримав повністю, посилаючись на ті самі докази та обставини, які викладені в позовній заяві.

Суд, враховуючи обставини справи та керуючись:

- ст. 150 Житлового кодексу України, якою передбачено, що громадяни, які мають у приватній власності будинок (частину будинку), квартиру, користуються ним (нею) для особистого проживання і проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд: продавати, дарувати, заповідати, здавати в оренду, обмінювати, закладати, укладати інші не заборонені законом угоди.

- ст. 155 Житлового кодексу України, відповідно до якої житлові будинки (квартири), що є у приватній власності громадян, не може бути в них вилучено, власника не може бути позбавлено права користування жилим будинком (квартирою).

- ст. 116 Житлового кодексу України, якою встановлено, якщо наймач, члени його сім'ї або інші особи, які проживають разом з ним, систематично руйнують чи псують житлове приміщення, або використовують його не за призначенням, або систематичним порушенням правил співжиття роблять неможливим для інших проживання з ними в одній квартирі чи в одному будинку, а заходи запобігання і громадського впливу виявились безрезультатними, виселення винних на вимогу наймодавця або інших заінтересованих осіб провадиться без надання іншого жилого приміщення –
вирішив позов задоволити повністю та виселити сина позивачки з її будинку.

Нагадаємо, детальну інформацію з питань одержання правової допомоги можна отримати у Самбірському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою:

м. Самбір, вул. Мазепи, 13; тел. (03236) 6-06-54.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області

Адреса: м. Львів, вул. Валова, 31, 4 поверх; тел/факс: (032)236-74-95.

Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України).

   

Безоплатна правова допомога

   

career

   

1pracia

   

Com

   
   
logo fullsize
   
   
Tomorrowslawyer
   
mpk2
   

logo openeurope

   
FacebookGoogle Bookmarks
   
DNA 219x116
   
exam
   

Учасникам АТО  

ATO

   
exam
   

Адвокатам  

 
 

 

Акт БВПД та додатки до нього
Акт БВПД та додатки до нього (старі)

   

Головна сторінка Правова допомога Адвокати Прес-центр Статистика Успішні справи Про Центр Контакти Безоплатна правовад допомога Графік Оперативна Адвокати Центру Про адвокатів Райони роботи адвокатів Аудіо Відеоматеріали Фотогалерея Статистика1 Статистика2 Статистика3 фб гугл Ytube