На Львівщині запрацювали 6 центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги
- Деталі
- 8 липня 2015, 12:45
1 липня о 9:00 на Львівщині відчинили свої двері для відвідувачів шість місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, повідомили Galnet у прес-службі Львівської міськради.
Серед них: Буський місцевий центр, м. Буськ, вул. Петрушевича, 8; обслуговує мешканців Буського, Бродівського, Золочівського, Камянко-Бузького, Радехівського районів.
Перший львівський місцевий центр. м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 71; обслуговує мешканців Галицького, Личаківського, Сихівського районів м. Львова та Перемишлянського, Пустомитівського, Яворівського районів області.
Другий львівський місцевий центр. м. Львів, вул. Винниченка, 30; обслуговує мешканців Залізничного, Франківського, Шевченківського районів м. Львова та Городоцького і Жовківського районів області.
Самбірський місцевий центр, м. Самбір, вул. Завокзальна, 1а; обслуговує мешканців Мостиського, Самбірського, Старосамбірського та Турківського районів області.
Стрийський місцевий центр, м. Стрий, вул. Ольги Бачинської, 1а; обслуговує мешканців Дрогобицького, Жидачівського, Миколаївського, Сколівського та Стрийського районів області.
Червоноградський місцевий центр, м. Червоноград, вул. Бічна Промислова, 29; обслуговує мешканців Сокальського району та м.Червоноград.
Стаття газети « Високий Замок » Про гарантовану Конституцією презумпцію невинуватості, кажуть досвідчені адвокати, забувають і слідчі, і судді
- Деталі
- 9 січня 2015, 12:10
Типова сценка з американського бойовика: браві поліцейські, одягаючи десь у Гарлемі наручники на “поганого хлопця”, завчено виголошують: “Ви маєте право на адвоката...”. Дивлячись такі сценки, в Україні іронічно посміхнуться і адвокати, і судді, і пересічні громадяни. Хоча право на правовий захист одразу з моменту затримання виписане в Кримінально-процесуальному кодексі України...
Для втілення у життя вимог нового Кримінально-процесуального кодексу при Міністерстві юстиції два роки тому створили в кожній області Центри надання безплатної вторинної правової допомоги. За цією назвою нової правової структури криється справжня революція у сфері захисту прав громадян. З січня 2013 року, коли Центри надання правової допомоги реально працювали, правоохоронців зобов’язали у будь-який час доби одразу повідомляти про кожне затримання в Центр. Той, своєю чергою, зобов’язаний протягом двох годин забезпечити адвокатським захистом затриманого за підозрою у вчиненні кримінального злочину. Захист здійснюють адвокати, які працюють з центрами на контрактних засадах. Пізніше людина може найняти іншого адвоката. Та малозабезпечені громадяни можуть користуватися безплатними послугами адвокатів центру до завершення судових процесів. Роботу адвоката в такому випадку оплачує держава.
Хоча з часу появи центрів з надання безплатної правової допомоги минуло майже два роки, на практиці в роботі “швидкої адвокатської допомоги” залишається чимало проблем. Щоб їх обговорити, директор Львівського обласного центру з надання безплатної вторинної правової допомоги Ігор Микитин ініціював проведення круглого столу, за який запросили адвокатів, керівників міліції, суддів, представників прокуратури. Під час гострих дискусій, що точилися за круглим столом, з’ясувалося, що навіть саме поняття “затримання” правоохоронці і правники трактують по-різному...