Місцеві центри & Бюро правової допомоги  

   
Digest
   
peremishcheni
   

materialss

   

Актуально  

image013Інформаційна довідка щодо функціонування системи надання безоплатної правової допомоги в Україні за 2016 рік                                                       
image013Інформаційна довідка щодо функціонування системи надання безоплатної правової допомоги в Україні за 2015 рік                                                       
Cabinet of UkraineРозпорядження КМУ від 14.03.18 №155-р "Про затвердження плану заходів на 2018 рік щодо реалізації правопростітницького проекту "Я маю право"
minustНаказ Міністерства юстиції від 06.02.15 №44/7 "Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги"
minustНаказ Міністерства юстиції від 31.12.14 №287/7 "Про затвердження плану заходів щодо розвитку системи надання безоплатної правової допомоги"
statРезультати досліджень проблемних питань, що виникають у сторони захисту при застосуванні нового кримінального процесуального законодавства  
02Презентація на тему: «Безоплатна правова допомога: результати, виклики, свіжі ідеї»

 

   

Корисні посилання  

   

Архів новин  

Березень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
   

На сайті 18 гостей та відсутні користувачі

   

Відвідувачі сайту

лічильник відвідувачів сайту

   
   

Цінність Загальної декларації прав людини

Деталі

1418197333  130Переддень річниці прийняття Загальної декларації прав людини та політична ситуація в країні: анексія Криму, окупація українських територій на Сході України, управління державою, змушують задуматись над такою засадничою цінністю нашого життя як визнання людської гідності основою свободи та справедливості.

Згадались події 31-річної давності. Події нашої недавньої новітньої історії.

10 грудня 1988 року.

Українська гельсінкська спілка закликала львів’ян на мітинг, який мав відбутись о 14.00 год. на пр. В. І. Леніна (теперішній проспект Свободи) біля театру опери та балету імені Івана Франка та був присвячений 40-річчю прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини.
Дозволу звичайно ніхто на його проведення не дав, та й згоди ніхто, чесно кажучи, й не питав, бо і так би його не отримав. Було використано демократичний принцип повідомлення про захід.

І насправді, якби не жахливі події у Вірменії, мітинг напевно був би жорстоко розігнаний. Були всі підстави так вважати. Розганяти ж траурний мітинг владі було незручно, і тому організаторами було прийнято рішення про проведення жалобного мітингу та зміну сценарію виступів.

Жалобний мітинг відбувся під керівництвом В’ячеслава Чорновола та Богдана Гориня для висловлення співчуття вірменському народові, у зв’язку з жахливим землетрусом в Спітаку, Кіровакані, Ленінакані, а також в рамках підтримання політики Михайла Горбачова щодо перебудови та гласності, мав на меті показати усім недемократичність та незаконність Указу Президії Верховної Ради СРСР «Про порядок організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій в СРСР» від 28 липня 1988 року, який суперечив статті 20 Загальної декларації прав людини.

Тому Богдан Горинь зачитав звернення, у якому висловив співчуття у горі братньому народові, який зазнав величезних втрат в результаті стихійного лиха, а також згадав про минулі та сьогоденні страждання вірменського народу, виборюючи повернення історичних земель Нагірного Карабаху.

В’ячеслав Чорновіл запропонував надіслати від присутніх на жалобному мітингу телеграму Президії Верховної Ради Вірменської РСР від імені учасників масового мітингу у Львові 10 грудня 1988 року.

Ось таким було відзначення 40-річчя Загальної декларації прав людини у Львові майже за 3 роки до проголошення незалежності нашої держави…

А починаючи з 2008 року в Україні щороку проводиться Всеукраїнський тиждень права з нагоди річниці проголошення Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини, яка є основою міжнародних стандартів у сфері прав людини. 

Загальна декларація прав людини прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року в паризькому палаці Шайо і перекладена принаймні 375 мовами й діалектами мов. Декларація була прямим наслідком досвіду Другої світової війни і вперше сформулювала ті права, які повинна мати кожна людина. Вона мала рекомендаційний характер, містила 30 статей, зміст яких був уточнений і розвинутий через інституції міжнародних угод та національного законодавства.

На Загальній декларації прав людини ґрунтується значна кількість міжнародних договорів з прав людини, які мають обов’язковий характер та є частиною національного законодавства України.

Багато країн включають основні положення Декларації до свого базового законодавства і Конституції. Її принципи лежать в основі багатьох пактів, конвенцій і договорів з прав людини, укладених з 1948 року. Найбільш широкими обов’язковими угодами з прав людини, укладеними під егідою ООН, є Міжнародний пакт про цивільні і політичні права і Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права, підписані 16 грудня 1966 року. За дотриманням прийнятих пактів, конвенцій і договорів з прав людини спостерігає Верховний Комісаріат ООН з прав людини. Верховний комісар відряджає своїх посланців в різні країни світу для складання звітів про дотримання прав людини на місцях. Якщо права не дотримуються, то в справу вступають трибунали.

Цьогоріч, Всеукраїнський тиждень права, згідно з Розпорядженням Уряду від 24 липня 2019 року № 568-р, відбудеться з 09 по 13 грудня і має на меті підвищення обізнаності громадян щодо міжнародних стандартів прав людини та механізмів їх реалізації та захисту. 

Цей тиждень завжди включає у себе 10 грудня - День прав людини.

Беручи до уваги масштабність такого заходу, який об’єднує правників, органи влади, громадський сектор, міжнародних партнерів задля просвіти у сфері прав людини, зазначеним розпорядженням координується діяльність міністерств, центральних органів виконавчої влади, обласних та Київської міської держадміністрацій в рамках проведення «Всеукраїнського тижня права».

Урядом затверджено План заходів з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права, який, зокрема, передбачає:

- організацію і проведення в закладах освіти та культури, військових частинах тематичних заходів з питань реалізації та захисту прав людини (лекцій, науково-практичних семінарів, бесід, зустрічей за круглим столом, екскурсій, майстер-класів, правових конкурсів, ігор, змагань тощо);
- організацію виступів в ЗМІ з питань реалізації та захисту прав людини, зокрема соціально незахищених верств населення, учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил, членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб та постраждалих внаслідок зазначеної операції;
- проведення з працівниками підприємств, установ та організацій навчань, лекцій, бесід з питань реалізації та захисту прав людини з метою підвищення загального рівня правової культури і набуття громадянами необхідного рівня правових знань;
- проведення в установах виконання покарань лекцій, бесід з питань реалізації та захисту прав людини;
організацію проведення конкурсів та презентацій конкурсних робіт (короткометражних фільмів, відеороликів, мультфільмів), присвячених правам людини; мистецьких виставок, зокрема фотовиставок, засідань книжкових клубів, медіатек, презентацій видань про права людини та іншої літератури правового змісту;
- проведення Міжнародного правничого конкурсу імені В.М. Корецького; «днів відкритих дверей» в органах виконавчої влади із запрошенням дітей шкільного віку.

Система безоплатної правової допомоги на Львівщині, а це, нагадаю, регіональний та 5 місцевих центрів – Львівський, Буський, Самбірський, Стрийський та Червоноградський, як завжди, бере активну участь у проведенні Всеукраїнського тижня права.

Цьогоріч заплановано 174 заходи, частина з яких буде проведена спільно з партнерами, а саме: службами у справах сім’ї, дітей та молоді, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділами культури та освіти, відділами пробації та ювенальної превенції, радіостудіями, філіями Львівського обласного центру зайнятості, районними центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районними територіальними центрами соціального обслуговування громадян, центрами зайнятості, Соціальним центром матері та дитини у Львівській області, сільськими радами, районними військовими комісаріатами, народними домами, громадськими організаціями, бібліотеками та навчальними закладами та іншими.

З Планом заходів системи безоплатної правової допомоги на Львівщині до Всеукраїнського тижня права можна ознайомитись тут.

Окрім цього отримати правові консультації можна у місцевих центрах та за телефоном всеукраїнської «гарячої лінії» 0-800-213-103.

Орест Шот, начальник відділу організаційної роботи, юридичного забезпечення та розвитку інфраструктури

   

Безоплатна правова допомога

   

65926180 2295931883961852 6517393622189473792 o

   

Logo-g2

   

baner wk

   

1pracia

   
   
logo fullsize
   
mpk2
   

logo openeurope

   
FacebookGoogle Bookmarks
   
DNA 219x116
   

Учасникам АТО  

ATO

   
exam
   

Адвокатам  

 
Акти надання БВПД

   
© 2014-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua