Місцеві центри & Бюро правової допомоги  

   
Digest
   
peremishcheni
   

materialss

   

Актуально  

image013Інформаційна довідка щодо функціонування системи надання безоплатної правової допомоги в Україні за 2016 рік                                                       
image013Інформаційна довідка щодо функціонування системи надання безоплатної правової допомоги в Україні за 2015 рік                                                       
Cabinet of UkraineРозпорядження КМУ від 14.03.18 №155-р "Про затвердження плану заходів на 2018 рік щодо реалізації правопростітницького проекту "Я маю право"
minustНаказ Міністерства юстиції від 06.02.15 №44/7 "Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги"
minustНаказ Міністерства юстиції від 31.12.14 №287/7 "Про затвердження плану заходів щодо розвитку системи надання безоплатної правової допомоги"
statРезультати досліджень проблемних питань, що виникають у сторони захисту при застосуванні нового кримінального процесуального законодавства  
02Презентація на тему: «Безоплатна правова допомога: результати, виклики, свіжі ідеї»

 

   

Корисні посилання  

   

На сайті 10 гостей та відсутні користувачі

   

Відвідувачі сайту

лічильник відвідувачів сайту

   
   

Адвокат системи БПД допоміг мешканці Червонограда захистити недієздатну особу

Деталі

FemidaДля вирішення справи щодо визнання недієздатною двоюрідної сестри, встановлення над нею опіки і призначення опікуна звернулася громадянка В. до Червоноградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Червоноградський місцевий центр призначив заявниці адвоката Олега Гуменюка. Адвокат підготував позовну заяву про визнання громадянки недієздатною, встановлення над нею опіки і призначення опікуна та подав її до Сокальського районного суду Львівської області.

В обґрунтуванні позовних вимог було вказано те, що заявниця проживає з своєю двоюрідною сестрою, інших родичів у сестри немає, оскільки її мати та рідна сестра померли. Зазначено, що громадянка перебуває на обліку в психіатричному кабінеті КЗ Сокальської районної ради «Сокальська ЦРЛ» з причини психічного захворювання. Протягом останніх років стан здоров’я сестри значно погіршився, вона не в змозі працювати, не усвідомлює свою поведінку, не може орієнтуватися в простих життєвих ситуаціях та потребує постійного нагляду та турботи.

Заявниця бажає доглядати свою двоюрідну сестру і бути її опікуном, має на це можливість і бажання. На підставі наведеного просить визнати її двоюрідну сестру недієздатною, встановити над нею опіку та призначити її опікуном сестри.

Фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними (ч. 1 і ч. 2 ст.39 та ч. 1 ст.41 ЦК України). Порядок визнання фізичної особи недієздатною встановлюється Цивільним процесуальним кодексом України. Над недієздатною фізичною особою встановлюється опіка.

Суд дослідив докази по справі, в тому числі висновок судово-психіатричного експерта стосовно двоюрідної сестри заявниці, яким встановлено, що вона страждає стійким хронічним психічним розладом у вигляді помірної розумової відсталості в ступені імбецильності з емоційно-вольовими розладами. За своїм психічним станом не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.

Згідно з цивільним законодавством, суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування (ч.1 ст. 60 ЦК України). Представником Великомостівської міської ради було заявлено подання щодо призначення громадянки В. опікуном над її двоюрідною сестрою.

Відтак, Сокальський районний суд Львівської області вирішив заяву задовольнити та визнав недієздатною двоюрідну сестру заявниці, встановив над нею опіку та призначив громадянку В. опікуном.

   

Безоплатна правова допомога

   

65926180 2295931883961852 6517393622189473792 o

   

Logo-g2

   

baner wk

   

1pracia

   
   
logo fullsize
   
mpk2
   

logo openeurope

   
FacebookGoogle Bookmarks
   
DNA 219x116
   

Учасникам АТО  

ATO

   
exam
   

Адвокатам  

 
 
Акти надання БВПД

   
© 2014-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua