Місцеві центри & Бюро правової допомоги  

   
Digest
   
peremishcheni
   

materialss

   

Актуально  

image013Інформаційна довідка щодо функціонування системи надання безоплатної правової допомоги в Україні за 2016 рік                                                       
image013Інформаційна довідка щодо функціонування системи надання безоплатної правової допомоги в Україні за 2015 рік                                                       
Cabinet of UkraineРозпорядження КМУ від 14.03.18 №155-р "Про затвердження плану заходів на 2018 рік щодо реалізації правопростітницького проекту "Я маю право"
minustНаказ Міністерства юстиції від 06.02.15 №44/7 "Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги"
minustНаказ Міністерства юстиції від 31.12.14 №287/7 "Про затвердження плану заходів щодо розвитку системи надання безоплатної правової допомоги"
statРезультати досліджень проблемних питань, що виникають у сторони захисту при застосуванні нового кримінального процесуального законодавства  
02Презентація на тему: «Безоплатна правова допомога: результати, виклики, свіжі ідеї»

 

   

Корисні посилання  

   

Архів новин  

Квітень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
   

На сайті 44 гостей та відсутні користувачі

   

Відвідувачі сайту

лічильник відвідувачів сайту

   
   

Адвокат системи БПД допоміг захистити право безробітної

Деталі

advokatДо Мостиського бюро правової допомоги звернулася жінка з метою отримання адвоката за рахунок держави у справі про визнання протиправним рішення центру зайнятості про відмову в наданні їй статусу безробітної.

За словами заявниці, після звільнення з роботи за згодою сторін вона звернулась до Мостиського районного центру зайнятості з метою отримання статусу безробітної.

Проте жінку було зареєстровано в центрі зайнятості лише як особу, яка шукає роботу, і не надано такого статусу з посиланням на відсутність у неї документів, передбачених п.п. 3.4. “Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу”, затвердженого Постановою КМУ, а саме довідки про припинення ведення особистого селянського господарства (далі ОСГ) або вихід з такого господарства.

Така довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцезнаходженням земельної ділянки. Сільська рада не може видати клієнтці вказаного документа, оскільки вона не була і не є членом ОСГ. Це підтверджується тим, що:

- жінка ніколи не писала жодної заяви на вступ у члени ОСГ;
- в обліковій картці об’єкта погосподарського обліку в графі “Відмітка про ведення ОСГ” немає її підпису із зазначенням дати, що свідчив би про волевиявлення вести чи брати участь у веденні ОСГ;
- жінка не проживає спільно з особами, яким надана земельна ділянка для ведення ОСГ.

Зважаючи на вищезазначене, вимога центру зайнятості щодо надання клієнткою довідки про вихід із членства ОСГ, членом якого вона не була і не є, є неправомірною, а рішення про відмову в наданні їй статусу безробітної – протиправним.

За захистом свого порушеного права жінка вирішила звертатися до суду.

На підставі звернення жінки та належності її до осіб, які є суб’єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу, Самбірським місцевим центром з надання БВПД призначено їй адвоката за рахунок держави Михайла Гриня.

За складеною адвокатом позовною заявою було відкрито провадження у справі.

Відтак, суд, враховуючи обставини справи та керуючись ЗУ “Про зайнятість населення”, “Про особисте селянське господарство” та “Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу”, затвердженого Постановою КМУ, вирішив:

- визнати протиправним рішення Мостиського районного центру зайнятості про відмову позивачці у наданні статусу безробітної ;
- зобов`язати Мостиський районний центр зайнятості надати позивачці статус безробітної згідно її заяви.

Нагадаємо, детальну інформацію з питань надання правової допомоги можна отримати у Самбірському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою:

м. Самбір, вул. Мазепи, 13; тел.(03236) 6-06-54.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області

Адреса: м. Львів, вул. Валова, 31, 4 поверх; тел/факс: (032)236-74-95.

Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України).

   

Безоплатна правова допомога

   

career

   

baner wk

   

Com

   
   
logo fullsize
   
   
Tomorrowslawyer
   
mpk2
   

logo openeurope

   
FacebookGoogle Bookmarks
   
DNA 219x116
   
exam
   

Учасникам АТО  

ATO

   
exam
   

Адвокатам  

 
 
Акти надання БВПД

   
© 2014-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua