peremishcheni
   

Корисні посилання  

   

На сайті 54 гостей та відсутні користувачі

   

Відвідувачі сайту

лічильник відвідувачів сайту

   

Змінити прізвище дитини можна: головне знати за яких обставин!

Деталі

Зокрема можна виділити такі підстави для зміни прізвища дитини:

⦁ зміна свого прізвища батьком і/або матір’ю;

⦁ рішення суду про усиновлення (удочеріння) дитини;

⦁ визнання одного з батьків недієздатним або безвісно відсутнім;

⦁ смерть одного з батьків або позбавлення його батьківських прав;

⦁ присвоєння дітям прізвища без урахування побажань одного або обох батьків;

⦁ скасування рішення суду про визнання батьківства (якщо цим обґрунтовувалися зміни);

⦁ добровільне визнання батьківства за спільною заявою батька і матері дитини (при наявності в свідоцтві про народження запису, зробленого відповідно до ст. 135 СКУ).

Необхідність змінити прізвище дитини зазвичай виникає при розлученні батьків. Однак потрібно звернути увагу, що для зміни прізвища дитини, яка досягла семирічного віку необхідна її згода. Цей фактор є дуже важливим, оскільки думка дитини в цьому випадку є вирішальною. Передбачено, що спір між батьками щодо прізвища дитини може вирішуватися такими шляхами:

1. органом опіки та піклування

2. судом

Однак, якщо існує конфлікт між батьками і дитиною щодо зміни прізвища, то батько і мати не мають права звернутися для вирішення конфлікту в орган опіки та піклування або до суду. Можливість обійти думку дітей надана суду і то лише в тих випадках, коли цього вимагають інтереси дитини.
ПАМ’ЯТКА: Змінити прізвище одноособово через ДРАЦС без поважних причин неможливо.

Питання зміни прізвища дитини в одноособовому порядку, тобто за заявою батька чи матері, буде вирішуватись органом опіки та піклування тільки за таких обставин, якщо:

⦁ другий з подружжя помер або оголошений померлим,
⦁ визнаний недієздатним,
⦁ визнаний безвісно відсутнім

Наголошуємо, що у разі коли прізвище дитини батьки бажають змінити у зв’язку з розірванням шлюбу, то це не впливає на обсяг прав батьків, тобто і батько і мати як і раніше рівні в правах щодо своїх дітей.

   

Головна сторінка Правова допомога Адвокати Прес-центр Статистика Успішні справи Про Центр Контакти Безоплатна правовад допомога Графік Оперативна Адвокати Центру Про адвокатів Райони роботи адвокатів Аудіо Відеоматеріали Фотогалерея Статистика1 Статистика2 Статистика3 фб гугл Ytube