Місцеві центри & Бюро правової допомоги  

   
Digest
   
peremishcheni
   

materialss

   

Актуально  

image013Інформаційна довідка щодо функціонування системи надання безоплатної правової допомоги в Україні за 2016 рік                                                       
image013Інформаційна довідка щодо функціонування системи надання безоплатної правової допомоги в Україні за 2015 рік                                                       
Cabinet of UkraineРозпорядження КМУ від 14.03.18 №155-р "Про затвердження плану заходів на 2018 рік щодо реалізації правопростітницького проекту "Я маю право"
minustНаказ Міністерства юстиції від 06.02.15 №44/7 "Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги"
minustНаказ Міністерства юстиції від 31.12.14 №287/7 "Про затвердження плану заходів щодо розвитку системи надання безоплатної правової допомоги"
statРезультати досліджень проблемних питань, що виникають у сторони захисту при застосуванні нового кримінального процесуального законодавства  
02Презентація на тему: «Безоплатна правова допомога: результати, виклики, свіжі ідеї»

 

   

Корисні посилання  

   

Архів новин  

Січень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
   

На сайті 60 гостей та відсутні користувачі

   

Відвідувачі сайту

лічильник відвідувачів сайту

   
   

Методи запобігання та протидії домашньому насильству розглянули під час круглого столу у Львові

Деталі

RC stil nasulstvo1Як ефективно взаємодіяти представникам державної влади, місцевого самоврядування та громадську сектору для запобігання та протидії домашнього насильства; який алгоритм дій та першочергові кроки суб’єктів, на які покладаються функції із здійснення заходів у сфері запобігання та протидії насильству – обговорювали 30 травня 2018 року під час круглого столу у Львівській обласній державній адміністрації.

Захід відбувся за ініціативи Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області та департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації.

У заході взяли участь представники Регіонального центру та місцевих центрів з надання БВПД, департаментів Львівської обласної державної адміністрації, громадської організації «Центр «Жіночі перспективи», мобільних бригад, психологи.

Відкрила круглий стіл начальник департаменту соціального захисту населення ЛОДА Наталія Кузяк, відзначивши центральну роль структур соціального захисту у забезпеченні реалізації законодавства, що регулює запобігання та протидію домашньому насильству.

Про значення системи безоплатної правової допомоги в реалізації державної політики у зазначеній сфері розповів директор Регіонального центру з надання БВПД у Львівській області Ігор Микитин. Також він наголосив на практичному аспекті застосування законодавства щодо запобігання та протидії домашньому насильству.

RC stil nasulstvo3

У свою чергу про ризики зловживання особами, які звертаються у Центри з надання правової допомоги як особи, що потерпіли від насильства згадала заступник директора Регіонального центру Віра Іськович.

Детальніше на підставах домашнього насильства, статистиці звернень зупинилась керівник Львівської обласної мобільної бригади Галина Семенина. Зокрема вона зазначила, що найчастіше насильство виникає під час з’ясувань стосунків на грунті алкогольного спяніння або під час поділу майна. При цьому у більшості жінок, які звертаються у районні мобільні бригади є страх перед кривдником, тому вони ставляться до наших фахівців насторожено і припиняються звертатись при повторному вчиненні домашнього насильства щодо них.

«Як правило, діти неохоче розповідають про насильство. Якщо вже так трапилось, то шкільні психологи через бесіду можуть виявити чи зазначений факт має місце», – розповів представник департаменту освіти ЛОДА Віктор Леміч. За його словами, якщо є підозра щодо вчинення над дитиною домашнього насильства – ми звертаємось до правоохоронних органів.

Директори Першого львівського та Стрийського місцевих центрів з надання БВПД Юлія Грушицька та Марія Николаїшин закцентували увагу на співпраці з поліцією, яка нерідко фіксує у протоколах факт насильства як хуліганство.

Представники Центрів з надання БВПД важливим назвали підставність визначення суб’єктності осіб, що звертаються для надання безоплатної правової допомоги як потерпілі від насильства.

Адвокатка ГО «Жіночі перспективи» Галина Федькович підкреслила важливість системних змін, які мають бути донесені до керівництва поліції та ювенальної превенції щодо контролю за дотриманням складання протоколів про факт здійснення кривниками домашнього насильства.

Учасники круглого столу поділились своїм досвідом роботи у сфері надання допомоги особам, що зазнали домашнього насильства та надали пропозиції щодо вдосконалення взаємодії усіх суб’єктів.

Нагадаємо, 7 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», яким внесено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Зокрема, розширено доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також – для дітей.

   

Безоплатна правова допомога

   

career

   

1pracia

   

Com

   
   
logo fullsize
   
   
Tomorrowslawyer
   
mpk2
   

logo openeurope

   
FacebookGoogle Bookmarks
   
DNA 219x116
   
exam
   

Учасникам АТО  

ATO

   
exam
   

Адвокатам  

 
 

 

Акт БВПД та додатки до нього
Акт БВПД та додатки до нього (старі)

   

Головна сторінка Правова допомога Адвокати Прес-центр Статистика Успішні справи Про Центр Контакти Безоплатна правовад допомога Графік Оперативна Адвокати Центру Про адвокатів Райони роботи адвокатів Аудіо Відеоматеріали Фотогалерея Статистика1 Статистика2 Статистика3 фб гугл Ytube