Місцеві центри & Бюро правової допомоги  

   
Digest
   
peremishcheni
   

materialss

   

Актуально  

image013Інформаційна довідка щодо функціонування системи надання безоплатної правової допомоги в Україні за 2016 рік                                                       
image013Інформаційна довідка щодо функціонування системи надання безоплатної правової допомоги в Україні за 2015 рік                                                       
Cabinet of UkraineРозпорядження КМУ від 14.03.18 №155-р "Про затвердження плану заходів на 2018 рік щодо реалізації правопростітницького проекту "Я маю право"
minustНаказ Міністерства юстиції від 06.02.15 №44/7 "Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги"
minustНаказ Міністерства юстиції від 31.12.14 №287/7 "Про затвердження плану заходів щодо розвитку системи надання безоплатної правової допомоги"
statРезультати досліджень проблемних питань, що виникають у сторони захисту при застосуванні нового кримінального процесуального законодавства  
02Презентація на тему: «Безоплатна правова допомога: результати, виклики, свіжі ідеї»

 

   

Корисні посилання  

   

Архів новин  

Січень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
   

На сайті 20 гостей та відсутні користувачі

   

Відвідувачі сайту

лічильник відвідувачів сайту

   
   

На Сокальщині адвокат системи БПД допоміг громадянці визнати право власності на земельну ділянку

Деталі

sud 2До Червоноградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася громадянка П. щодо складення позовної заяви та представництва її інтересів в суді у справі про визнання права власності на спадкове майно.

Відповідно до доручення Червоноградського місцевого центру з надання БВПД, громадянці П. був призначений адвокат Олег Гуменюк. Адвокат підготував позовну заяву про визнання права власності на спадкове майно та подав її до Сокальського районного суду Львівської області.

В позові зазначалось, що громадянка П. перебувала у зареєстрованому шлюбі з своїм чоловіком. У 2010 році він помер. На момент смерті чоловіка заявниця проживала разом із ним, при цьому заповіт на її користь не складався. Після смерті чоловіка відкрилася спадщина на належне йому майно, а саме дві земельні частки (паї) загальною площею 4,42 умовних кадастрових гектари без визначення меж цих часток в натурі (на місцевості) у землі, яка перебуває у колективній власності селянської спілки «Горбків» в с. Горбків Сокальського району Львівської області.

Оскільки позивачка була дружиною померлого, вона є спадкоємцем першої черги (ст. 1222 та ст. 1261 Цивільного кодексу України). Після смерті чоловіка вона прийняла спадщину як спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.

Проте позивачка через юридичну необізнаність та брак коштів пропустила визначений законом термін для подання заяви про прийняття спадщини, що встановлений ст. 1270 ЦК України. Коли ж вона звернулася до нотаріуса, у видачі свідоцтва про право на спадщину їй було відмовлено, оскільки за життя чоловік не встиг зареєструвати належні йому паї у Сокальському районному відділі земельних ресурсів та отримати на них Державний акт на право приватної власності на землю.

Відтак, у зв’язку з відсутністю правовстановлюючого документу на ці земельні ділянки, їй було рекомендовано звернутися до суду.

Громадяни України набувають права власності на земельну ділянку, зокрема, на підставі прийняття спадщини (ст. 81 Земельного кодексу України).

Згідно з цивільним законодавством, одним із способів захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права (п.1 ст. 16 ЦК України).

Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

В результаті, Сокальський районний суд задоволив позов громадянки П. та визнав за нею право власності на земельні частки (паї) загальною площею 4,42 умовних кадастрових гектари в порядку спадкування після смерті її чоловіка.

   

Безоплатна правова допомога

   

career

   

1pracia

   

Com

   
   
logo fullsize
   
   
Tomorrowslawyer
   
mpk2
   

logo openeurope

   
FacebookGoogle Bookmarks
   
DNA 219x116
   
exam
   

Учасникам АТО  

ATO

   
exam
   

Адвокатам  

 
 

 

Акт БВПД та додатки до нього
Акт БВПД та додатки до нього (старі)

   

Головна сторінка Правова допомога Адвокати Прес-центр Статистика Успішні справи Про Центр Контакти Безоплатна правовад допомога Графік Оперативна Адвокати Центру Про адвокатів Райони роботи адвокатів Аудіо Відеоматеріали Фотогалерея Статистика1 Статистика2 Статистика3 фб гугл Ytube