Місцеві центри & Бюро правової допомоги  

   
Digest
   
peremishcheni
   

materialss

   

Актуально  

image013Інформаційна довідка щодо функціонування системи надання безоплатної правової допомоги в Україні за 2016 рік                                                       
image013Інформаційна довідка щодо функціонування системи надання безоплатної правової допомоги в Україні за 2015 рік                                                       
Cabinet of UkraineРозпорядження КМУ від 14.03.18 №155-р "Про затвердження плану заходів на 2018 рік щодо реалізації правопростітницького проекту "Я маю право"
minustНаказ Міністерства юстиції від 06.02.15 №44/7 "Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги"
minustНаказ Міністерства юстиції від 31.12.14 №287/7 "Про затвердження плану заходів щодо розвитку системи надання безоплатної правової допомоги"
statРезультати досліджень проблемних питань, що виникають у сторони захисту при застосуванні нового кримінального процесуального законодавства  
02Презентація на тему: «Безоплатна правова допомога: результати, виклики, свіжі ідеї»

 

   

Корисні посилання  

   

На сайті 19 гостей та відсутні користувачі

   

Відвідувачі сайту

лічильник відвідувачів сайту

   
   

Представниця Центру допомогла клієнтці захистити своє право на достойну старість

Деталі

Andriyana FrankivДо Першого львівського місцевого центру з надання БВПД звернулась особа з інвалідністю ІІ групи, яка належить до однієї з категорій суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу. Представниця Центру Андріяна Франків здійснила виїзд на домашню адресу клієнтки, оскільки остання практично прикута до ліжка, не може самостійно пересуватися.

При зустрічі з фахівцем жінка розповіла, що вона є особою з інвалідністю 2 групи загального захворювання по опорно-руховому апарату, заледве пересувається за допомогою спеціальних ходунків для дорослих, неодноразово перебувала в лікарні на стаціонарі з приводу болі в суглобах та попереку, що зокрема підтвердила відповідними лікарськими довідками та виписками. Єдиним джерелом її доходу є пенсія по інвалідності.

Жінка є одинокою жінкою похилого віку, чоловіка чи інших близьких родичів в неї немає окрім двох доньок. Одна із доньок виїхала в іншу країну та вже понад 10 років не виходить з матір’ю на зв'язок.

Інша донька клієнтки проживає разом із сім’єю у Львові, однак не бере участь в утриманні своєї непрацездатної хворої матері, не виходить з нею на зв'язок, лише час-від-часу навідується до неї, однак не допомагає їй матеріально. У випадку необхідності, так як Клієнтка самостійно не може вийти з дому, їй допомагають сусіди, за її кошти купують продукти харчування, ліки, оплачують комунальні послуги.

Жінка розповіла, що бажає отримати безкоштовну соціальну допомогу, проте, оскільки в неї є донька працездатного віку, таку допомогу вона отримати не може. Таким чином, оскільки донька клієнтки, яка проживає у Львові, самоусунулась від підтримки та допомоги своїй непрацездатній хворій матері, остання має намір найняти людину, яка б могла їй допомагати по дому, купувати харчі, ліки, приготувати їжу. Однак, такої можливості у жінки немає, оскільки розмір її пенсії не дозволяє найняти таку людину, а відтак у клієнтки виникла необхідність звернутись до Центру за допомогою в отриманні аліментів на своє утримання від працездатної доньки.

Отримавши довіреність, Андріяна Франків проконсультувала клієнтку щодо суті спору, надала перелік документів які необхідно надати на підтвердження факту непрацездатності. В подальшому, представник склала позовну заяву про стягнення аліментів на утримання непрацездатної матері та додаткових витрат, яку повно та всебічно обґрунтувала.

В судові засідання відповідачка неодноразово не з’являлася, хоча була повідомлена судом належним чином шляхом скерування судових повісток рекомендованими повідомленнями на адресу її реєстрації. У зв’язку із неотриманням відповідачкою судових повісток, Судом було вирішено проводити розгляд справи без участі відповідачки.

В результаті, Сихівський районний суд м.Львова ухвалив заочне рішення про часткове задоволення позовних вимог в частині стягнення аліментів на непрацездатну матір.

   

Безоплатна правова допомога

   

career

   

baner wk

   

1pracia

   
   
logo fullsize
   
   
Tomorrowslawyer
   
mpk2
   

logo openeurope

   
FacebookGoogle Bookmarks
   
DNA 219x116
   
exam
   

Учасникам АТО  

ATO

   
exam
   

Адвокатам  

 
 
Акти надання БВПД

   
© 2014-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua