Місцеві центри & Бюро правової допомоги  

   
Digest
   
peremishcheni
   

materialss

   

Актуально  

image013Інформаційна довідка щодо функціонування системи надання безоплатної правової допомоги в Україні за 2016 рік                                                       
image013Інформаційна довідка щодо функціонування системи надання безоплатної правової допомоги в Україні за 2015 рік                                                       
Cabinet of UkraineРозпорядження КМУ від 14.03.18 №155-р "Про затвердження плану заходів на 2018 рік щодо реалізації правопростітницького проекту "Я маю право"
minustНаказ Міністерства юстиції від 06.02.15 №44/7 "Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги"
minustНаказ Міністерства юстиції від 31.12.14 №287/7 "Про затвердження плану заходів щодо розвитку системи надання безоплатної правової допомоги"
statРезультати досліджень проблемних питань, що виникають у сторони захисту при застосуванні нового кримінального процесуального законодавства  
02Презентація на тему: «Безоплатна правова допомога: результати, виклики, свіжі ідеї»

 

   

Корисні посилання  

   

Архів новин  

Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
   

На сайті 78 гостей та відсутні користувачі

   

Відвідувачі сайту

лічильник відвідувачів сайту

   
   

Про системне вирішення проблеми домашнього насильства говорили сьогодні під час прес-конференції у Львові

Деталі

Press 1«Насильство: про що замовчують і що варто знати кожному» – такою була тема нинішньої прес-конференції, яку організували представники Головного територіального управління юстиції у Львівській області. Спікери обговорювали новели Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству, зокрема чим новий закон буде корисний українцям і які механізми для захисту прав громадян в ньому передбачені.

Як відзначив Тарас Грень, начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області, Мін’юст впроваджує системний зміст у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. Він запросив учасників до обговорення не лише досягнень, а й проблемних питань, які стосуються цієї актуальної теми.

«Надзвичайно важливим є те, що ми змінюємо звичаєве право на європейське, – наголосив Ігор Микитин, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області.

Press 3

Ігор Микитин розповів, що цьогоріч до Центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась 21 особа як постраждалі від домашнього насильтва. Також директор Регіонального центру з надання БВПД у Львівській області навів приклади успішних cправ адвокатів системи безоплатної правової допомоги Львівщини, один з яких стосується видачі обмежувального припису кривднику.

Ігор Микитин зазначив, що проблематика при наданні правової допомоги особам полягає в тому, що, зазвичай, в особи, яка звертається за БВПД відсутні документи, що підтверджують статус постраждалих осіб як суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу. При цьому важливий доказом є протокол звернення до поліції.

Press 2

Таку думку підтримав і Тарас Грень, який зауважив, що «заява є важливою, бо без ініціативи особи, яка постраждала від домашнього насильства – нічого не відбудеться». При цьому він зазначив, що проблема стосується не тільки жінок, адже «ми говоримо про насильство по відношенню до майбутнього покоління».

У свою чергу Віра Проців, інспектор відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Львівській області, розповіла про механізм, що впроваджується відповідно до чинного законодавства – мобільні групи реагування на виклики осіб, що постраждали від домашнього насильства. Вона також поінформувала, що з жовтня для працівників поліції проходитимуть навчання, оскільки розроблена спеціальна форма оцінки ризиків домашнього насильства.

Володимир Лис, начальник служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації, наголосив на важливості виявлення ранніх проявів насильства у дітей, що виховуються у неблагополучних сім’ях. Адже така дитина буде шукати у школі слабших за себе.

Учасники прес-конференції активно обмінювались думками, у цьому зв’язку Віра Проців нагадала присутнім про просвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», а також проблему булінгу. Всі спікери погодились, що проблема є комплексною, позаяк стосується виховання суспільства вцілому.

Важливу думку донесла Христина Кіт, голова асоціації жінок-юристок в Україні «Юрфем»: «Ми маємо виховувати у собі нетолерантність до прявів домашнього насильства, бо це неприпустимо, це порушення прав людини». Також Хритисна Кіт нагадала, що проблема насильства у сім’ї – це не лише фізичні побої та знущання, а й психологічні. Також вона зазначила про чотири форми домашнього насильства – фізичне, психологічне, сексуальне та економічне.

Відповідаючи на запитання журналістів, куди потрібно в першу чергу звертатись за допомогою, вона наголосила, що, крім поліції, існує гаряча лінія з протидії домашнього насильства, громадська організація «Центр «Жіночі перспективи», а також мобільні бригади реагування, що діють у 5-ти районах Львівщини.

Підсумовуючи зустріч, Тарас Грень зазначив, що проблема домашнього насильства не є проблемою юстиції, поліції чи безоплатної правової допомоги – це соціальна проблема, спільна для всіх, і потребує спільної взаємодії державних структур та громадськості для її комплексного вирішення.

   

Безоплатна правова допомога

   

career

   

baner wk

   

Com

   
   
logo fullsize
   
   
Tomorrowslawyer
   
mpk2
   

logo openeurope

   
FacebookGoogle Bookmarks
   
DNA 219x116
   
exam
   

Учасникам АТО  

ATO

   
exam
   

Адвокатам  

 
 
Акти надання БВПД

   
© 2014-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua