Місцеві центри & Бюро правової допомоги  

   
Digest
   
peremishcheni
   

materialss

   

Актуально  

image013Інформаційна довідка щодо функціонування системи надання безоплатної правової допомоги в Україні за 2016 рік                                                       
image013Інформаційна довідка щодо функціонування системи надання безоплатної правової допомоги в Україні за 2015 рік                                                       
Cabinet of UkraineРозпорядження КМУ від 14.03.18 №155-р "Про затвердження плану заходів на 2018 рік щодо реалізації правопростітницького проекту "Я маю право"
minustНаказ Міністерства юстиції від 06.02.15 №44/7 "Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги"
minustНаказ Міністерства юстиції від 31.12.14 №287/7 "Про затвердження плану заходів щодо розвитку системи надання безоплатної правової допомоги"
statРезультати досліджень проблемних питань, що виникають у сторони захисту при застосуванні нового кримінального процесуального законодавства  
02Презентація на тему: «Безоплатна правова допомога: результати, виклики, свіжі ідеї»

 

   

Корисні посилання  

   

На сайті 44 гостей та відсутні користувачі

   

Відвідувачі сайту

лічильник відвідувачів сайту

   
   

Суд захистив право матері загиблого учасника бойових дій на одноразову виплату грошової допомоги

Деталі

Foto ATOГромадянинка С. звернулась до Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, щоб захистити своє право щодо призначення та виплати їй як матері загиблого учасника бойових дій одноразової грошової допомоги.

Для надання безоплатної вторинної правової допомоги клієнтці Центром видано доручення адвокату Ользі Пилипів.

Адвокатом зроблено ряд запитів та складено позовну заяву про визнання протиправним та скасування рішення в частині відмови у призначенні одноразової грошової допомоги та зобов’язання вчинити певні дії.

На обґрунтування позовних вимог зазначено, що син клієнтки є  загиблий військовослужбовець, учасник бойових дій АТО, смерть якого, на її переконання, настала внаслідок нещасного випадку, що мав місце в період проходження ним військової служби. Відтак, вона має право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги у зв'язку із загибеллю сина згідно Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Однак, рішенням Комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та призначенням компенсаційних сум про призначення позивачу одноразової грошової допомоги їй відмовлено в призначенні такої допомоги у зв'язку з тим, що на час смерті учасник бойових дій не був військовослужбовцем. Вважає, що таке рішення є протиправним та прийнято з порушенням вимог ст.16-2 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей», Порядку затвердженого  Постановою Кабінетом Міністрів України (№975 від 25 грудня 2013) року  та  Наказу Міністерства Оборони України (№530 від 14 серпня 2014 року).

Варто зазначити, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду адміністративний позов задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано рішення засідання комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум, яким відмовлено в призначенні одноразової грошової допомоги батькам померлого. Зобов'язано Міністерство оборони України провести нарахування та виплатити позивачу одноразову грошову допомогу як матері померлого внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби у розмірі 750-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законодавством для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Рішення суду першої інстанції мотивоване тим, що станом на день смерті, син позивачки перебував на військовому обліку у Стрийському ОМВК, а тому громадянка С. має право на призначення та виплату одноразової грошової допомоги, у зв'язку із смертю свого сина, внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби, у розмірі 750-кратного прожиткового мінімуму, встановленого     законом     для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Не погодившись з прийнятим рішенням, Міністерство оборони України подало апеляційну скаргу, в якій просило скасувати оскаржуване рішення та прийняти нове, яким в задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Доводи апеляційної скарги обґрунтовує тим, що оскаржуване рішення є незаконним та необґрунтованим, прийняте з порушенням норм права, що призвело до неправильного вирішення справи. Зокрема, зазначає, що синові громадянки С. була встановлена ІІІ група інвалідності у зв'язку з пораненням, контузією, захворюванням, пов'язаним з виконанням обов'язків військової служби, і він був направлений на військовий облік як особа, яка брала участь у бойових діях та стала інвалідом під час проходження військової служби, а не як загиблий військовослужбовець, військовозобов'язаний та резервіст із списків особового складу військової частини.

В судовому засіданні позивач та її представник щодо апеляційної скарги заперечили, просили залишити в силі рішення суду першої інстанції.

Так, адвокатом Ольгою Пилипів до суду було подано докази, що сержант С.Р., приймав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та її територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції Луганської та Донецької областей.

Випискою з історії хвороби ГУ «Інституту патології хребта та суглобів імені професора М.І.Ситенка» стверджується факт того, що захворювання, пов'язане із захистом Батьківщини. Також вищевказаний факт підтверджується і довідкою Військової частини В2278 про обставини травми.

Згідно з Витягом протоколу засідання Військово-лікарської комісії Західного регіону по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв, захворювання сержанта С.Р. послужило причиною смерті, - травма, захворювання і причина смерті, так, пов'язані із захистом Батьківщини.

Відтак, апеляційну скаргу Міністерства оборони України залишено без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду - без змін.

   

Безоплатна правова допомога

   

65926180 2295931883961852 6517393622189473792 o

   

career

   

baner wk

   

1pracia

   
   
logo fullsize
   
   
mpk2
   

logo openeurope

   
FacebookGoogle Bookmarks
   
DNA 219x116
   
exam
   

Учасникам АТО  

ATO

   
exam
   

Адвокатам  

 
 
Акти надання БВПД

   
© 2014-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua