Місцеві центри & Бюро правової допомоги  

   
Digest
   
peremishcheni
   

materialss

   

Актуально  

image013Інформаційна довідка щодо функціонування системи надання безоплатної правової допомоги в Україні за 2016 рік                                                       
image013Інформаційна довідка щодо функціонування системи надання безоплатної правової допомоги в Україні за 2015 рік                                                       
Cabinet of UkraineРозпорядження КМУ від 14.03.18 №155-р "Про затвердження плану заходів на 2018 рік щодо реалізації правопростітницького проекту "Я маю право"
minustНаказ Міністерства юстиції від 06.02.15 №44/7 "Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги"
minustНаказ Міністерства юстиції від 31.12.14 №287/7 "Про затвердження плану заходів щодо розвитку системи надання безоплатної правової допомоги"
statРезультати досліджень проблемних питань, що виникають у сторони захисту при застосуванні нового кримінального процесуального законодавства  
02Презентація на тему: «Безоплатна правова допомога: результати, виклики, свіжі ідеї»

 

   

Корисні посилання  

   

Архів новин  

   

На сайті 12 гостей та відсутні користувачі

   

Відвідувачі сайту

лічильник відвідувачів сайту

   
   

Система БПД створює партнерську «Мережу підтримки сім’ї»

Деталі

01.10mer-2Наразі п’ять місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги спеціалізуються на комплексній допомозі в сімейних та родинних відносинах. Вони укладають меморандуми про співпрацю з партнерським організаціями, створюючи мережу підтримки сім’ї. Проєкт «Комплексна допомога в сімейних та родинних відносинах» реалізується за підтримки україно-канадського проєкту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».

«Спеціалізація – це новий формат роботи місцевих центрів. Загалом кожне сьоме звернення до системи БПД – стосовно сімейних відносин. Причому частка сімейних питань за останні роки зростає – від 12,8% у 2017 році, 16,7% минулого року і до 17,7% за цей рік. Таке стрімке зростання проблематики сімейного права змусило систему перелаштувати свою роботу. Нам потрібні спеціалісти в цій галузі. Тому у межах проєкту «Комплексна допомога в сімейних та родинних відносинах» запроваджено спеціалізацію п’яти місцевих центрів», – зазначив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

Проєкт «Комплексна допомога в сімейних та родинних відносинах» реалізований на базі п’яти місцевих центрів з надання БВПД. Це Вінницький, Броварський, Сумський, Дніпровський та Львівський центри.

01.10mer 1 3

«З досвіду роботи центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги ми бачимо не тільки зростання кількості клієнтів, які звертаються саме з сімейними питаннями. Ми бачимо наскільки ці питання є складними, потребують певних знань, навичок. Тому поглиблене навчання працівників місцевих центрів було одним із компонентів проєкту. Один з викликів, з якими стикаються місцеві центри, – недостатня розвиненість партнерських мереж, які б могли забезпечувати потреби клієнтів у комплексній допомозі. Нашою метою є розвинути ці мережі на місцях, заручитися підтримкою тих, хто давно працює у цій сфері, знайти нових партнерів», – зазначила менеджерка україно-канадського проєкту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» Оксана Кікоть.

Працівники п’яти спеціалізованих місцевих центрів отримали поглиблені навички комунікації з клієнтами, які постраждали від домашнього або гендерно-обумовленого насильства. Навчилися ідентифікувати потребу в комплексній допомозі. Підвищили професійні знання у сфері сімейних та родинних відносин. Крім того, в межах проєкту фахівці цих місцевих центрів отримали навички аналітичної роботи та визначення системних проблем у сфері сімейних та родинних відносин.

01.10mer 8

Одне з завдань фахівців спеціалізованих місцевих центрів – супровід клієнта, допомога у налагодженні комунікації з установами та організаціями, що надають сім’ям соціальну, психологічну, медичну, правову та інші види допомоги. Наприклад, за шість місяців дії проєкту «Комплексна допомога в сімейних та родинних відносинах» до Дніпровського місцевого центру з надання БВПД звернулися 126 клієнтів, які постраждали від домашнього насильства. З них 76 осіб не лише отримали правову допомогу, а й були направлені до інших установ та організацій. Саме тому спеціалізовані місцеві центрі створюють партнерську «Мережу підтримки сім’ї». Наразі укладено вже 11 меморандумів про співпрацю щодо направлення клієнтів для отримання комплексної допомоги.

«Це не просто направлення клієнтів від однієї установи до іншої для надання більш повної та комплексної допомоги. Це ще й постійний супровід та обмін інформацією про долю цього клієнта та надану йому допомогу. Для забезпечення захисту персональних даних Система обміну інформацією між партнерськими організаціями деперсоналізована, клієнт проходить під зашифрованим номером», – розповів начальник управління розвитку людських та інформаційних ресурсів у сфері надання правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги Сергій Кучерук.

01.10mer 3 1

На першому етапі партнерська «Мережа підтримки сім’ї» об’єднуватиме п’ять спеціалізованих місцевих центрів з надання БВПД – Вінницький, Броварський, Сумський, Дніпровський, Львівський – з установами та організаціями, які працюють у сфері сімейних та родинних відносин. У подальшому ця мережа розвиватиметься, у системі БПД буде створена єдина інформаційна база партнерських організацій.

Довідково. Проект «Комплексна допомога в сімейних та родинних відносинах» реалізується Громадською правозахисною організацією «Права людини» у партнерстві з Благодійним фондом «Легіон світла» та Громадською організацією Центр «Жіночі перспективи», мережею правових клубів PRAVOKATOR, системою безоплатної правової допомоги в Україні, за підтримки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».

   

Безоплатна правова допомога

   

65926180 2295931883961852 6517393622189473792 o

   

Logo-g2

   

baner wk

   

1pracia

   
   
logo fullsize
   
mpk2
   

logo openeurope

   
FacebookGoogle Bookmarks
   
DNA 219x116
   

Учасникам АТО  

ATO

   
exam
   

Адвокатам  

 
 
Акти надання БВПД

   
© 2014-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua