Місцеві центри & Бюро правової допомоги  

   
Digest
   
peremishcheni
   

materialss

   

Актуально  

image013Інформаційна довідка щодо функціонування системи надання безоплатної правової допомоги в Україні за 2016 рік                                                       
image013Інформаційна довідка щодо функціонування системи надання безоплатної правової допомоги в Україні за 2015 рік                                                       
Cabinet of UkraineРозпорядження КМУ від 14.03.18 №155-р "Про затвердження плану заходів на 2018 рік щодо реалізації правопростітницького проекту "Я маю право"
minustНаказ Міністерства юстиції від 06.02.15 №44/7 "Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги"
minustНаказ Міністерства юстиції від 31.12.14 №287/7 "Про затвердження плану заходів щодо розвитку системи надання безоплатної правової допомоги"
statРезультати досліджень проблемних питань, що виникають у сторони захисту при застосуванні нового кримінального процесуального законодавства  
02Презентація на тему: «Безоплатна правова допомога: результати, виклики, свіжі ідеї»

 

   

Корисні посилання  

   

На сайті 45 гостей та відсутні користувачі

   

Відвідувачі сайту

лічильник відвідувачів сайту

   
   

У Львові вирішували, як посилювати захист прав людей поважного віку

Деталі

RC ludy pohyl viku4Привернення уваги суспільства до проблем, з якими стикаються люди поважного віку під час звернення до суду – такою була мета круглого столу «Захист прав людей поважного віку: успішні історії», що відбувся у Львівському правовому клубі PRAVOKATOR сьогодні, 10 квітня.

Під час заходу представники громадської організації «Суспільство і право» презентували посібник для людей поважного віку «Як захистити свої права» та їхні «історії успіху» захисту своїх прав у судах.

Так, Оксана Коваль, керівник проекту “Підвищення рівня правової обізнаності людей поважного віку щодо механізмів захисту своїх прав”, закцентувала увагу на важливості підвищення поінформованості осіб поважного віку щодо реалізації свої прав та вирішення питань на досудовому етапі, щоб в подальшому уникнути звернення до суду.

Марія Николаїшин, директор Стрийського місцевого центру з надання БВПД, розповіла про таку ініціативу Центру як правознавчий факультет для осіб літнього віку, створений на базі територіального центру соціального обслуговування, де фахівці Стрийського місцевого центру та бюро правової допомоги читають правові лекції та проводять правові читання. «Такий факультет вже функціонує не лише в Дрогобичі, а й в Трускавці та Сколе», – наголосила Марія Николаїшин.

RC ludy viku2

Уляна Мацько, представниця Регіонального центру з надання БВПД у Львівській області, розповіла про структуру системи безоплатної правової допомоги Львівщини та наголосила на важливості правової обізнаності щодо повноважень структур державної влади та місцевого самоврядування людьми поважного віку. Вона відмітила проект «Захистимо ваші права спільними зусиллями», розроблений за сприяння КМ Європейського Союзу, де вміщені основні функції, які здійснюють органи поліції, прокуратури, центрів правової допомоги та представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини.

RC ludy pohyl viku2

Про успішну практику захисту прав громадянки похилого віку розповів Петро Габрівський, фахівець Дрогобицького бюро правової допомоги, який відстояв у суді неправомірне нарахування банком штрафних санкцій.

Про особливості роботи Центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Львівщини під час надання правової допомоги людям поважного віку розповіли фахівець Червоноградського місцевого центру Андрій Дікальчук та фахівець Жовківського бюро правової допомоги Мирослава Нікітіна-Базилевич.

Учасники круглого столу активно обговорили поширені «стереотипи» щодо доступу до судової системи, наголосили на важливості роботи з людьми поважного віку.

У свою чергу представник БФ «Право на захист» Остап Тимчій відзначив бар’єри для доступу до правосуддя внутрішньо переміщених осіб поважного віку у справах щодо відновлення нарахувань пенсійних виплат в частині клопотань про звільнення їх від сплати судового збору.

RC ludy viku

Про міжнародну практику правового захисту людей поважного віку розповіла представниця ГО «Суспільство і право» Мар’яна Багній. Зокрема, вона відзначила, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожна 10-та особа досягла 60-ти років. України сьогодні займає 11-те місце за рейтингом старіння.

Про важливість залучення людей поважного віку до громадських ініціатив та дорадчих органів говорила Оксана Рубай, представниця виконавчого комітету Львівської міської ради.

За результатами обговорення ГО «Суспільство і право» підготує пропозиції щодо способів підвищення рівня правової обізнаності та вдосконалення механізмів захисту прав людей поважного віку.

У круглому столі взяли участь представники Центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Львівщини, юстиції, судів, органів місцевої влади, бібліотек та громадських організацій.

Захід організовано громадською організацією «Суспільство і право» в рамках грантового проекту “Підвищення рівня правової обізнаності людей поважного віку щодо механізмів захисту своїх прав”, який здійснюється Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області

Адреса: м. Львів, вул. Валова, 31, 4 поверх; тел/факс: (032)236-74-95.

Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України).

   

Безоплатна правова допомога

   

65926180 2295931883961852 6517393622189473792 o

   

career

   

baner wk

   

1pracia

   
   
logo fullsize
   
   
mpk2
   

logo openeurope

   
FacebookGoogle Bookmarks
   
DNA 219x116
   
exam
   

Учасникам АТО  

ATO

   
exam
   

Адвокатам  

 
 
Акти надання БВПД

   
© 2014-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua